İçeriğe geç

Yeşilova Mahalleleri

Yeşilova İlçesi

Yeşilova mahalleleri, Yeşilova ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz yetmiş beşinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Yeşilova, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Yeşilova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.108 km2’dir. Yeşilova ilçesinin rakımı ise 1.205 m olarak hesaplanmıştır. Yeşilova ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Burdur merkez, batısında Denizli, Güneyinde ise Karamanlı ilçeleri bulunmaktadır. Yeşilova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Yeşilova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Yeşilova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.071 nüfusa sahiptir.

Yeşilova ilçesini coğrafi konumu ise 37° 30′ 24.6924” Kuzey ve 29° 45′ 10.4436” Doğu gps koordinatlarıdır.

Yeşilova Mahalleleri

Yeşilova ilçesinin 7 mahallesi bulunmaktadır. Yeşilova ilçesinin 37 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Yeşilova mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Merkez mahallesi, Koyunlar mahallesi ve Emek mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Karaatlı mahallesi, Değirmen mahallesi ve Kayadibi mahalleleridir.

yeşilova mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

YEŞİLOVA MAHALLELERİ

  1. Bahcelievler Mah.
  2. Değirmen Mah.
  3. Emek Mah.
  4. Karaatlı Mah.
  5. Kayadibi Mah.
  6. Koyunlar Çeşme Mah.
  7. Merkez Mah.

Yeşilova Tarihi ve Gezilecek Yerler

Yeşilova mahalleleri, Salda Gölü ve Yarışlı Gölü, Salda Gölü Tabiat Parkı, Salda Kayak Merkezi gibi yerler bulunmaktadır. Burdur ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Yeşilova Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Burdur İlçeleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…