İçeriğe geç

Süloğlu Mahalleleri

Süloğlu İlçesi

Süloğlu mahalleleri, Süloğlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yetmiş dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Süloğlu, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Süloğlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 342 km2’dir. Süloğlu ilçesinin rakımı ise 151 m olarak hesaplanmıştır. Süloğlu ilinin Kuzeyinde Lalapaşa, doğusunda ise Kırklareli, batısında Edirne Merkez, Güneyinde ise Havsa ilçeleri bulunmaktadır. Süloğlu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Süloğlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Süloğlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.851 nüfusa sahiptir.

Süloğlu ilçesini coğrafi konumu ise 41° 46′ 2.9532” Kuzey ve 26° 54′ 42.0984” Doğu gps koordinatlarıdır.

Süloğlu Mahalleleri

Süloğlu ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Süloğlu ilçesinin 10 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Süloğlu mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi ve Merkez mahallesidir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Cumhuriyet mahallesi ve Şafak mahallesidir. Süloğlu ilçesinin nüfus büyüklüğünü yüzde yetmişlik bir kısımla kentsel yerleşim yani mahalleleri oluşturmaktadır. Geri kalan kısmını ise kırsal yerleşim oluşturmaktadır.

süloğlu mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

EDİRNE MERKEZ MAHALLELERİ

  1. Cumhuriyet Mah.
  2. Merkez Mah.
  3. Şafak Mah.
  4. Yeni Mah.

Süloğlu Tarihi ve Gezilecek Yerler

Süloğlu mahalleleri, Bahar Ve Hıdrellez Şenlikleri, Balkan Şehitleri Abidesi, Süloğlu Askeri Birlikleri, Süloğlu Barajı Ve Parkı Ve Tatar Türbesi gibi yerler bulunmaktadır. Edirne ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Süloğlu Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Meriç Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…