İçeriğe geç

Osmaniye Yol Tarifi

Osmaniye yol tarifi; yazımızda öncelikle Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmaniye’ye nasıl gidilir? Osmaniye yol tarifi? Osmaniye yol haritası? Osmaniye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmaniye İli Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip kırkıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise  35  52’  –  36   42’   Doğu 36 57’ – 37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır. Osmaniye ilinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda ise Gaziantep, batısında Adana, Güneyinde ise Hatay illeri bulunmaktadır. Osmaniye ili Akdeniz iklimine sahiptir. Osmaniye ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Osmaniye ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 538.759 nüfusa sahiptir.

Osmaniye ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Osmaniye Yol Tarifi

Osmaniye’ye Nasıl Gidilir?

Osmaniye’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Osmaniye’ye gelebilirsiniz. Osmaniye karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 217 km, Ankara’ya yaklaşık 577 km, İzmir’den ise yaklaşık 983 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Osmaniye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Osmaniye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Osmaniye İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Osmaniye iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Osmaniye ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Osmaniye İlçeleri

  • Bahçe
  • Düziçi
  • Hasanbeyli
  • Kadirli
  • Sumbas
  • Toprakkale