İçeriğe geç

Nevşehir Yol Tarifi

Nevşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir’e nasıl gidilir? Nevşehir yol tarifi? Nevşehir yol haritası? Nevşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir İli Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmışıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″. GPS koordinatlarıdır. Nevşehir ilinin Kuzeyinde Kırşehir ve Yozgat, doğusunda ise Kayseri, batısında Aksaray, Güneyinde ise Niğde illeri bulunmaktadır. Nevşehir ili Karasal iklimine sahiptir. Nevşehir ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nevşehir ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 303.010 nüfusa sahiptir.

Nevşehir ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Nevşehir Yol Tarifi

Nevşehir’e Nasıl Gidilir? 

Nevşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nevşehir’e gelebilirsiniz. Nevşehir karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 747 km, Ankara’ya yaklaşık 271 km, İzmir’den ise yaklaşık 768 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Nevşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nevşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nevşehir İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Nevşehir iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Nevşehir ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Nevşehir İlçeleri

  • Nevşehir (merkez ilçe)
  • Acıgöl
  • Avanos
  • Derinkuyu
  • Gülşehir
  • Hacıbektaş
  • Kozaklı
  • Ürgüp