İçeriğe geç

Muş Yol Tarifi

Muş yol tarifi; yazımızda öncelikle Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş’a nasıl gidilir? Muş yol tarifi? Muş yol haritası? Muş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip kırk dokuzuncu şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır. Muş ilinin Kuzeyinde Erzurum, doğusunda ise Ağrı, batısında Bingöl, Güneyinde ise Diyarbakır, Batman ve Bitlis illeri bulunmaktadır. Muş ili Karasal iklimine sahiptir. Muş ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Muş ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 408.809 nüfusa sahiptir.

Muş ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Muş Yol Tarifi

Muş’a Nasıl Gidilir? 

Muş’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Muş’a gelebilirsiniz. Muş karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1315 km, Ankara’ya yaklaşık 1003 km, İzmir’den ise yaklaşık 1575 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Muş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Muş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Muş İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Muş iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Muş ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Muş İlçeleri

  • Merkez
  • Bulanık
  • Hasköy
  • Korkut
  • Malazgirt
  • Varto