Mudurnu Mahalleleri

Mudurnu İlçesi

Mudurnu mahalleleri, Mudurnu ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Mudurnu, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Mudurnu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.314 km2’dir. Mudurnu ilçesinin rakımı ise 859 m olarak hesaplanmıştır. Mudurnu ilinin Kuzeyinde Düzce, doğusunda ise Seben, batısında Göynük, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Mudurnu ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mudurnu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mudurnu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 18.690 nüfusa sahiptir.

Mudurnu ilçesini coğrafi konumu ise 40° 27′ 45.2952” Kuzey ve 31° 12′ 42.9732” Doğu gps koordinatlarıdır.

Mudurnu Mahalleleri

Mudurnu ilçesinin 12 mahallesi bulunmaktadır. Mudurnu ilçesinin 68 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Mudurnu mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Musalla mahallesi, Kaygana mahallesi ve Merkrez mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Tosunlar mahallesi, Karacakaya mahallesi ve Yeğenderesi mahalleleridir. Mudurnu ilçesinin nüfusunun yüzde otuzluk kısmını kentsel yerleşim yani mahalleleri oluşturmaktadır. Geri kalan kısmını yaklaşık yüzde yetmiş gibi bir kısmını kırsal kesim oluşturmaktadır.

mudurnu mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

MUDURNU MAHALLELERİ

 1. Büyükcami Mah.
 2. Hızırfakı Mah.
 3. Karacakaya Mah.
 4. Karacasumandıra Mah.
 5. Karaçomak Mah.
 6. Kaygana Mah.
 7. Merkez Mah.
 8. Musalla Mah.
 9. Seyrancık Mah.
 10. Tosunlar Mah.
 11. Yeğenderesi Mah.
 12. Yıldırım Bayazıd Mah.

Mudurnu Tarihi ve Gezilecek Yerler

Mudurnu mahalleleri, Abant Gölü, Sülüklü Göl, Akkayalar Travertenleri, Babas Kaplıcası, Karamurat Gölü, Mudurnu Saat Kulesi, Yıldırım Bayezid Camii, Pertev Naili Boratav Kültür Evi, Demirciler Çarşısı ve Orta Çarşı, Mudurnu Tarihi Konaklar, Yıldırım Bayezid Hamamı, Şehriman Tepesi ve Yedigöller Milli Parkı gibi yerler bulunmaktadır. Bolu ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Mudurnu Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kıbrıscık Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…