Mucur Mahalleleri

Mucur İlçesi

Mucur mahalleleri, Mucur ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz on birinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Mucur, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mucur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 992 km2’dir. Mucur ilçesinin rakımı ise 1.071 m olarak hesaplanmıştır. Mucur ilçesinin Kuzeyinde Boztepe, doğusunda ve güneyinde Nevşehir, batısında Kırşehir Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Mucur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mucur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mucur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.536 nüfusa sahiptir.

Mucur ilçesini coğrafi konumu ise 39° 3′ 48.7224” Kuzey ve 34° 22′ 25.8816” Doğu gps koordinatlarıdır.

Mucur Mahalleleri

Mucur ilçesinin 7 mahallesi bulunmaktadır. Mucur ilçesinin 44 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Mucur mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yenice mahallesi, Hamidiye mahallesi ve Karşıyaka mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Acısöz mahallesi, Şatıroğlu mahallesi ve Osmangazi mahalleleridir.

Mucur mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

MUCUR MAHALLELERİ

  1. Acıöz Mah.
  2. Hamidiye Mah.
  3. Karşıyaka Mah.
  4. Osmangazi Mah.
  5. Solaklı Mah.
  6. Şatıroğlu Mah.
  7. Yenice Mah.

Mucur Tarihi ve Gezilecek Yerler

Mucur mahalleleri, Seyfe Gölü Ve Kuş Cenneti, Aflak Baba Kümbeti Ve Mucur Yeraltı Şehri gibi yerler bulunmaktadır. Kırşehir ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Mucur Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kırşehir İlçeleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…