İçeriğe geç

Marmaris Mahalleleri

Marmaris İlçesi

Marmaris mahalleleri, Marmaris ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz kırk sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Marmaris, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Marmaris İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 906 km2’dir. Marmaris ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Marmaris ilçesinin doğusunda Ula ve Köyceğiz ilçeleri bulunmaktadır. Marmaris ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmaris İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmaris ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 95.851 nüfusa sahiptir.

Marmaris ilçesini coğrafi konumu ise 36° 51′ 17.7660” Kuzey ve 28° 16′ 15.1608” Doğu gps koordinatlarıdır.

Marmaris Mahalleleri

Marmaris ilçesinin 25 mahallesi bulunmaktadır. Marmaris ilçesinin 18 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Marmaris mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Armutalan mahallesi, Beldibi mahallesi ve Tepe mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Yeşilbelde mahallesi, Çetibeli mahallesi ve Taşlıca mahalleleridir.

Marmaris mahalleleri
Marmaris mahalleleri haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

MARMARİS MAHALLELERİ

 1. Adaköy Mah.
 2. Armutalan Mah.
 3. Bayır Mah.
 4. Beldibi Mah.
 5. Bozburun Mah.
 6. Çamdibi Mah.
 7. Çamlı Mah.
 8. Çetibeli Mah.
 9. Çıldır Mah.
 10. Hatipirimi Mah.
 11. Hisarönü Mah.
 12. İçmeler Mah.
 13. Karaca Mah.
 14. Kemeraltı Mah.
 15. Orhaniye Mah.
 16. Osmaniye Mah.
 17. Sarıana Mah.
 18. Selimiye Mah.
 19. Siteler Mah.
 20. Söğüt Mah.
 21. Taşlıca Mah.
 22. Tepe Mah.
 23. Turgut Mah.
 24. Turunç Mah.
 25. Yeşilbelde Mah.

Marmaris Tarihi ve Gezilecek Yerler

Marmaris mahalleleri, Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi, İçmeler, Turunç, Kızkumu Plajı, Yalancı Boğaz ve Cennet Adası, Bayır Köyü ve Turgut Köyü gibi yerler bulunmaktadır. Muğla ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Marmaris Tarihi ve Gezilecek Yerler

Marmaris Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Köyceğiz Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…