İçeriğe geç

Köyceğiz Mahalleleri

Köyceğiz İlçesi

Köyceğiz mahalleleri, Köyceğiz ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Köyceğiz, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Köyceğiz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.329 km2’dir. Köyceğiz ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Köyceğiz ilçesinin Kuzeyinde Ula ve Menteşe, doğusunda Denizli, batısında Marmaris, Güneyinde ise Ortanca ve Dalaman ilçeleri bulunmaktadır. Köyceğiz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köyceğiz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Köyceğiz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 37.981 nüfusa sahiptir.

Köyceğiz ilçesini coğrafi konumu ise 36° 57′ 57.7224” Kuzey ve 28° 41′ 18.9348” Doğu gps koordinatlarıdır.

Köyceğiz Mahalleleri

Köyceğiz ilçesinin 25 mahalleye sahiptir. Köyceğiz ilçesinin 18 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Köyceğiz mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Toparlar mahallesi, Gelişim mahallesi ve Pınar mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Balcılar mahallesi, Karaçam mahallesi ve Sultaniye mahalleleridir. Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Köyceğiz mahalleleri

KÖYCEĞİZ MAHALLELERİ

 1. Akköprü Mah.
 2. Balcılar Mah.
 3. Beyobası Mah.
 4. Çandır Mah.
 5. Çayhisar Mah.
 6. Döğüşbelen Mah.
 7. Ekincik Mah.
 8. Gelişim Mah.
 9. Gülpınar Mah.
 10. Hamitköy Mah.
 11. Karaçam Mah.
 12. Kavakarası Mah.
 13. Köyceğiz Mah.
 14. Otmanlar Mah.
 15. Pınar Mah.
 16. Sazak Mah.
 17. Sultaniye Mah.
 18. Toparlar Mah.
 19. Ulucami Mah.
 20. Yangı Mah.
 21. Yayla Mah.
 22. Yeni Mah.
 23. Yeşilköy Mah.
 24. Zaferler Mah.
 25. Zeytinalanı Mah.

Köyceğiz Tarihi ve Gezilecek Yerler

Köyceğiz mahalleleri, Yuvarlakçay, Ağla Yaylası, Ekincik Koyu, Sultaniye Kaplıcaları ve Köyceğiz Gölü gibi yerler bulunmaktadır. Muğla ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Köyceğiz Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Marmaris Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…