İçeriğe geç

Mahmudiye Mahalleleri

Mahmudiye İlçesi

Mahmudiye mahalleleri, Mahmudiye ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Mahmudiye, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mahmudiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 659 km2’dir. Mahmudiye ilçesinin rakımı ise 887 m olarak hesaplanmıştır. Mahmudiye ilinin Kuzeyinde Alpu, doğusunda ise Sivrihisar ve Beylikova, batısında Seyitgazi, Güneyinde ise Çifteler ilçeleri bulunmaktadır. Mahmudiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mahmudiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mahmudiye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.740 nüfusa sahiptir.

Mahmudiye ilçesini coğrafi konumu ise 39° 29′ 39.7320” Kuzey ve 30° 59′ 10.8708” Doğu gps koordinatlarıdır.

Mahmudiye Mahalleleri

Mahmudiye ilçesinin 33 mahallesi bulunmaktadır. Mahmudiye ilçesinin 15 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Mahmudiye mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Işıklar mahallesi, İsmetpaşa mahallesi ve Yeni mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Güllüce mahallesi, Akyurt mahallesi ve Fahriye mahalleleridir. Mahmudiye ilçesinin nüfus büyüklüğünün yarısını kentsel yerleşim yani mahalleleri oluşturmaktadır. Geri kalan kısmını ise kırsal yerleşim oluşturmaktadır.

Mahmudiye mahalle haritası
Mahmudiye İlçesi Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

MAHMUDİYE MAHALLELERİ

 1. Akyurt Mah.
 2. Balçıkhisar Mah.
 3. Çal Mah.
 4. Doğanca Mah.
 5. Fahriye Mah.
 6. Güllüce Mah.
 7. Hamidiye Mah.
 8. Işıklar Mah.
 9. İsmetpaşa Mah.
 10. Kaymazyayla Mah.
 11. Mesudiye Mah.
 12. Orta Mah.
 13. Şerefiye Mah.
 14. Tokathan Mah.
 15. Topkaya Mah.
 16. Türkmenmecidiye Mah.
 17. Yeni Mah.
 18. Yeniköy Mah.
 19. Yeşilyurt Mah.

Mahmudiye Tarihi ve Gezilecek Yerler

Mahmudiye mahalleleri At Yetiştirme-TİGEM gibi yerler bulunmaktadır. Mahmudiye ilçesinin genel anlamıyla bir turistik noktaları bulunmamaktadır. Eskişehir ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Mahmudiye Tarihi ve Gezilecek Yerler

Mahmudiye Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Mihalgazi Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…