İçeriğe geç

Lüleburgaz Mahalleleri

Lüleburgaz İlçesi

Lüleburgaz mahalleleri, Lüleburgaz ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Lüleburgaz, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Lüleburgaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.016 km2’dir. Lüleburgaz ilçesinin rakımı ise 60 m olarak hesaplanmıştır. Lüleburgaz ilçesinin Kuzeyinde Pınarhisar, doğusunda Vize, batısında Babaeski, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Lüleburgaz ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Lüleburgaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Lüleburgaz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 152.192 nüfusa sahiptir.

Lüleburgaz ilçesini coğrafi konumu ise 41° 24′ 9.8640” Kuzey ve 27° 21′ 56.3256” Doğu gps koordinatlarıdır.

Lüleburgaz Mahalleleri

Lüleburgaz ilçesinin 33 mahallesi bulunmaktadır. Lüleburgaz ilçesinin 31 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Lüleburgaz mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla 8 Kasım mahallesi, Atatürk mahallesi ve Kurtuluş mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Sarımsaklı mahallesi, Küçükkarıştıran mahallesi ve Karşıyaka mahalleleridir.

Lüleburgaz mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

LÜLEBURGAZ MAHALLELERİ

 1. 8 Kasım Mah.
 2. Atatürk Mah.
 3. Barış Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Dere Mah.
 6. Dere Mah.
 7. Durak Mah.
 8. Fatih Mah.
 9. Fatih Mah.
 10. Gençlik Mah.
 11. Gündoğu Mah.
 12. Gündoğu Mah.
 13. Gündoğu Mah.
 14. Güneş Mah.
 15. Hürriyet Mah.
 16. İnönü Mah.
 17. İstiklal Mah.
 18. Karşıyaka Mah.
 19. Kırcaali Mah.
 20. Kocasinan Mah.
 21. Kurtuluş Mah.
 22. Küçükkarıştıran Mah.
 23. Özerler Mah.
 24. Sarımsaklı Mah.
 25. Sevgi Mah.
 26. Siteler Mah.
 27. Yeni Mah.
 28. Yeni Mah.
 29. Yıldırım Mah.
 30. Yıldırım Mah.
 31. Yıldız Mah.
 32. Yılmaz Mah.
 33. Zafer Mah.

Lüleburgaz Tarihi ve Gezilecek Yerler

Lüleburgaz mahalleleri Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü, Sokullu Mehmet Paşa Hamamı, Şadırvan, Zindan Baba Türbesi, Zafer Çeşmesi ve Lüleburgaz Şehitliği gibi yerler bulunmaktadır. Kırklareli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Lüleburgaz Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Pehlivanköy Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…