İçeriğe geç

Kütahya Yol Tarifi

[simav_yol_tarifi]

Kütahya yol tarifi; yazımızda öncelikle Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya’ya nasıl gidilir? Kütahya yol tarifi? Kütahya yol haritası? Kütahya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya İli Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip otuz sekizinci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise  enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır. Kütahya ilinin Kuzeyinde Bursa ve Bilecik, doğusunda ise Eskişehir, batısında Balıkesir ve Manisa, Güneyinde ise Uşak ve Afyon illeri bulunmaktadır. Kütahya ili Akdeniz iklimine sahiptir. Kütahya ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kütahya ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 579.257 nüfusa sahiptir.

Kütahya ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Kütahya Yol Tarifi

Kütahya’ya Nasıl Gidilir?

Kütahya’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kütahya’ya gelebilirsiniz. Kütahya karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 331 km, Ankara’ya yaklaşık 315 km, İzmir’den ise yaklaşık 341 km uzaklıktadır. Kütahya şehrinde havayolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kütahya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kütahya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kütahya İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Kütahya iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kütahya ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kütahya İlçeleri

  • Dumlupınar
  • Emet
  • Gediz
  • Hisarcık
  • Pazarlar
  • Simav
  • Şaphane
  • Tavşanlı