İçeriğe geç

Kofçaz Mahalleleri

Kofçaz İlçesi

Kofçaz mahalleleri, Kofçaz ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz kırk dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Kofçaz, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kofçaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 545 km2’dir. Kofçaz ilçesinin rakımı ise 434m olarak hesaplanmıştır. Kofçaz ilçesinin Kuzeyinde Bulgaristan, batısında Edirne, Güneyinde ise Kırklareli Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Kofçaz ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kofçaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kofçaz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.282 nüfusa sahiptir.

Kofçaz ilçesini coğrafi konumu ise 41° 56′ 34.0764” Kuzey ve 27° 9′ 25.7328” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kofçaz Mahalleleri

Kofçaz ilçesinin 2 mahallesi bulunmaktadır. Kofçaz ilçesinin 16 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Kofçaz ilçesinin iki adet mahallesi bulunmaktadır. Nüfus büyüklüğü sırasıyla mahalleri, Yeni mahallesi, Yeşillik mahalleleridir. İlçenin nüfus büyüklüğünü kırsal yerleşimi yani mahalleleri oluşturmaktadır. Nüfus büyüklüğünün geri kalan kısmını ise kentsel yerleşimi oluşturmaktadır.

Kofçaz mahalle haritası
Kofçaz mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KOFÇAZ MAHALLELERİ

  1. Yeni Mah.
  2. Yeşillik Mah.

Kofçaz Tarihi ve Gezilecek Yerler

Kofçaz mahalleleri Gül Baba Türbesi Ve Topçu Baba Türbesi gibi yerler bulunmaktadır. Kırklareli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Kofçaz Tarihi ve Gezilecek Yerler

Kofçaz Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kırklareli Merkez Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…