İçeriğe geç

Kırklareli Merkez Mahalleleri

Kırklareli Merkez İlçesi

Kırklareli Merkez mahalleleri, Kırklareli Merkez ilçesi alan olarak Türkiye’nin kırk birinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Kırklareli Merkez, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kırklareli Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.623 km2’dir. Kırklareli Merkez ilçesinin rakımı ise 231 m olarak hesaplanmıştır. Kırklareli Merkez ilçesinin Kuzeyinde Kofçaz, doğusunda Demirköy, batısında Edirne, Güneyinde ise Babaeski ve Pınarhisar ilçeleri bulunmaktadır. Kırklareli Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kırklareli Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırklareli Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 101.451 nüfusa sahiptir.

Kırklareli Merkez ilçesini coğrafi konumu ise 41° 44′ 7.7064” Kuzey ve 27° 13′ 27.7284” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kırklareli Merkez Mahalleleri

Kırklareli Merkez ilçesinin 25 mahallesi bulunmaktadır. Kırklareli Merkez ilçesinin 32 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Kırklareli Merkez mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Karakaş mahallesi, Karaca İbrahim mahallesi ve İstasyon mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Celaliye mahallesi, Ulukonak mahallesi ve Kemal Paşa mahalleleridir.

Kırklareli mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KIRKLARELİ MAHALLELERİ

 1. Akalar Mah.
 2. Atatürk Mah.
 3. Bademlik Mah.
 4. Celaliye Mah.
 5. Cevat Paşa Mah.
 6. Cumhuriyet Mah.
 7. Çarşı Mah.
 8. Demirtaş Mah.
 9. Doğu Mah.
 10. Gündoğdu Mah.
 11. İstasyon Mah.
 12. Karacaibrahim Mah.
 13. Karahıdır Mah.
 14. Karakaş Mah.
 15. Kazımpaşa Mah.
 16. Kemal Paşa Mah.
 17. Kemalpaşa Mah.
 18. Kocahıdır Mah.
 19. Mehmet Çavuş Mah.
 20. Pınar Mah.
 21. Turist Mah.
 22. Ulukonak Mah.
 23. Yayla Mah.
 24. Yeni Mah.
 25. Yeni Okullar Mah.

Kırklareli Merkez Tarihi ve Gezilecek Yerler

Kırklareli Merkez mahalleleri Kırklareli Müzesi, Atatürk Evi ve Kayyumoğlu Çeşmesi gibi yerler bulunmaktadır. Kırklareli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Kırklareli Merkez Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kofçaz Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…