İçeriğe geç

Kırşehir Yol Tarifi

Kırşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir’e nasıl gidilir? Kırşehir yol tarifi? Kırşehir yol haritası? Kırşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir İli Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış dokuzuncu şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′-39°50′ Kuzey, 33°30’­-34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır. Kırşehir ilinin Kuzeyinde Kırşehir, doğusunda ise Yozgat, batısında Ankara, Güneyinde ise Nevşehir ve Aksaray illeri bulunmaktadır. Kırşehir ili karasal iklimine sahiptir. Kırşehir ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırşehir ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 242.938 nüfusa sahiptir.

Kırşehir ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Kırşehir Yol Tarifi

Kırşehir’e Nasıl Gidilir? 

Kırşehir’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırşehir’e gelebilirsiniz. Kırşehir karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 637 km, Ankara’ya yaklaşık 183 km, İzmir’den ise yaklaşık 765 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kırşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırşehir İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Kırşehir iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kırşehir ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kırşehir İlçeleri

  • Akçakent.
  • Akpınar.
  • Boztepe.
  • Çiçekdağı
  • Kaman.
  • Merkez.
  • Mucur.