İçeriğe geç

Keşap Mahalleleri

Keşap İlçesi

Keşap mahalleleri, Keşap ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Keşap, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Keşap İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 197 km2’dir. Keşap ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Keşap ilinin doğusunda ise Espiye ve Yağlıdere, batısında Giresun Merkez, Güneyinde ise Dereli ilçeleri bulunmaktadır. Keşap ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keşap İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keşap ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.372 nüfusa sahiptir.

Keşap ilçesini coğrafi konumu ise 40° 54′ 56.2572” Kuzey ve 38° 30′ 46.9512” Doğu gps koordinatlarıdır.

Keşap Mahalleleri

Keşap ilçesinin 6 mahallesi bulunmaktadır. Keşap ilçesinin 44 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Keşap mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Bozurt mahallesi, Fındıklı mahallesi ve Karabedir mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Yoliçi mahallesi, Alakaş mahallesi ve Uğurca mahalleleridir.

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KEŞAP MAHALLELERİ

  1. Alakaş Mah.
  2. Bozkurt Mah.
  3. Fındıklı Mah.
  4. Karabedir Mah.
  5. Uğurca Mah.
  6. Yoliçi Mah.

Keşap Tarihi ve Gezilecek Yerler

Keşap mahalleleri Şahin Kayası, Armutdüzü Köyü ve Kesap Duzkoy Alti Plajı gibi yerler bulunmaktadır. Giresun ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Keşap Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Güce Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…