İçeriğe geç

Keşan Mahalleleri

Keşan İlçesi

Keşan mahalleleri, Keşan ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz yetmiş dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Keşan, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Keşan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.098 km2’dir. Keşan ilçesinin rakımı ise 122 m olarak hesaplanmıştır. Keşan ilinin Kuzeyinde Uzunköprü, doğusunda ise Tekirdağ, batısında İpsala ve Enez ilçeleri bulunmaktadır. Keşan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keşan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keşan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 83.399 nüfusa sahiptir.

Keşan ilçesini coğrafi konumu ise 40° 51′ 31.0176” Kuzey ve 26° 37′ 48.1476” Doğu gps koordinatlarıdır.

Keşan Mahalleleri

Keşan ilçesi, Keşan ilçesinin 19 mahallesi bulunmaktadır. Keşan ilçesinin 48 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Keşan mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla İspat Camii mahallesi, Aşağı Zaferiye mahallesi ve Yukarı Zafiye mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla İstasyon mahallesi, Atatürk mahallesi ve İnönü mahalleleridir. Keşan ilçesinin nüfus büyüklüğünü kentsel yerleşim yani mahalleleri oluşturmaktadır.

keşan mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KEŞAN MAHALLELERİ

 1. Aşağı Zaferiye Mah.
 2. Atatürk Mah.
 3. Aydoğan Mah.
 4. Beykent Mah.
 5. Büyük Cami Mah.
 6. Cumhuriyet Mah.
 7. Cumhuriyet Mah.
 8. İnönü Mah.
 9. İspat Cami Mah.
 10. İstasyon Mah.
 11. İstiklal Mah.
 12. İzzetiye Mah.
 13. Kemalpaşa Mah.
 14. Mustafa Kemal Paşa Mah.
 15. Paşayiğit Mah.
 16. Yeni Mah.
 17. Yeni Mah.
 18. Yenimescit Mah.
 19. Yukarı Zaferiye Mah.

Keşan Tarihi ve Gezilecek Yerler

Keşan mahalleleri, Saroz Körfezi, Gökçetepe Tabiat Parkı, Erikli Sahili, Danişment Tabiat Parkı, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Tuz Gölü ve Gökçetepe Kalesi gibi yerler bulunmaktadır. Edirne ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Keşan Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Lalapaşa Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…