İçeriğe geç

Kaynaşlı Mahalleleri

Kaynaşlı İlçesi

Kaynaşlı mahalleleri, Kaynaşlı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz doksan üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Kaynaşlı, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kaynaşlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 237 km2’dir. Kaynaşlı ilçesinin rakımı ise 314 m olarak hesaplanmıştır. Kaynaşlı ilçesinin Kuzeyinde Düzce Merkez, doğusunda ve güneyinde Bolu, batısında Gölyaka ilçeleri bulunmaktadır. Kaynaşlı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaynaşlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaynaşlı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.545 nüfusa sahiptir.

Kaynaşlı ilçesini coğrafi konumu ise 40° 46′ 33.7116” Kuzey ve 31° 18′ 13.9104” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kaynaşlı Mahalleleri

Kaynaşlı ilçesinin 7 mahallesi bulunmaktadır. Kaynaşlı ilçesinin 20 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Kaynaşlı mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Merkez mahallesi, Karaçalı mahallesi ve Çele mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Eskiköy mahallesi, Şimşir mahallesi ve Kumluca mahalleleridir.

Kaynaşlı mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KAYNAŞLI MAHALLELERİ

  1. Çele Mah.
  2. Eskiköy Mah.
  3. Karaçalı Mah.
  4. Kumluca Mah.
  5. Merkez Mah.
  6. Sarıyer Mah.
  7. Şimşir Mah.

Kaynaşlı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Kaynaşlı mahalleleri Topuk yaylası-Fenerbahçe Tesisleri, Fenerbahçe Tesisleri, Sakarca Yaylası, Kurugöl Tabiat Parkı, Çamlıpınar Göleti, Sarıçökek Köyü Orhangazi Camisi, Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi-Motocross, Kaynaşlı Off-Road Sporları Merkezi, Yörükler Yaylası ve Gırgın Çayırı Piknik ve Mesire Alanı gibi yerler bulunmaktadır. Düzce ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Kaynaşlı Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Yığılca Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…