İçeriğe geç

Kars Yol Tarifi

Kars yol tarifi; yazımızda öncelikle Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars’a nasıl gidilir? Kars yol tarifi? Kars yol haritası? Kars İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış birinci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır. Kars ilinin Kuzeyinde Ardahan, , batısında Erzurum, Güneyinde ise Ağrı ve Iğdır illeri bulunmaktadır. Kars ili Karadeniz iklimine sahiptir. Kars ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kars ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 285.410 nüfusa sahiptir.

Kars ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Kars Yol Tarifi

Kars’a Nasıl Gidilir? 

Kars’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kars’a gelebilirsiniz. Kars karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1435 km, Ankara’ya yaklaşık 1086 km, İzmir’den ise yaklaşık 1668 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kars Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kars Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kars İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Kars iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kars ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kars İlçeleri

  • Kars (il merkezi)
  • Akyaka
  • Arpaçay
  • Digor
  • Kağızman
  • Sarıkamış
  • Selim
  • Susuz