İçeriğe geç

Karamanlı Mahalleleri

Karamanlı İlçesi

Karamanlı mahalleleri, Karamanlı ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz sekseninci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Karamanlı, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Karamanlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 372 km2’dir. Karamanlı ilçesinin rakımı ise 1.159 m olarak hesaplanmıştır. Karamanlı ilinin Kuzeyinde Yeşilova, doğusunda ise Kemer, batısında Denizli, Güneyinde ise Tefenni ilçeleri bulunmaktadır. Karamanlı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karamanlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karamanlı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.982 nüfusa sahiptir.

Karamanlı ilçesini coğrafi konumu ise 37° 22′ 22.5300” Kuzey ve 29° 49′ 25.8816” Doğu gps koordinatlarıdır.

Karamanlı Mahalleleri

Karamanlı ilçesinin 12 mahallesi bulunmaktadır. Karamanlı ilçesinin 7 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Karamanlı mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Eşeler mahallesi, Hürriyet mahallesi ve Cafer mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Karaman mahallesi, Fatih mahallesi ve Barbaros mahalleleridir.

karamanlı mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KARAMANLI MAHALLELERİ

 1. Barbaros Mah.
 2. Cafer Mah.
 3. Camii Mah.
 4. Çamlık Mah.
 5. Eşeler Mah.
 6. Fatih Mah.
 7. Hürriyet Mah.
 8. İstiklal Mah.
 9. Karaman Mah.
 10. Pazar Mah.
 11. Yeni Mah.
 12. Zafer Mah.

Karamanlı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Karamanlı mahalleleri Ceviz, Yayla Ve Mermer Şenlikleri gibi yerler bulunmaktadır. Burdur ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Karamanlı Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gölhisar Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…