İçeriğe geç

Karakeçili Mahalleleri

Karakeçili İlçesi

Karakeçili mahalleleri, Karakeçili ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmiş yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Karakeçili, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Karakeçili İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 137 km2’dir. Karakeçili ilçesinin rakımı ise 821 m olarak hesaplanmıştır. Karakeçili ilçesinin Kuzeyinde Bahşılı, doğusunda Çelebi, batısında ve Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Karakeçili ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karakeçili İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karakeçili ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.327 nüfusa sahiptir.

Karakeçili ilçesini coğrafi konumu ise 39° 35′ 35.2212” Kuzey ve 33° 22′ 41.4264” Doğu gps koordinatlarıdır.

Karakeçili Mahalleleri

Karakeçili ilçesinin 8 mahallesi bulunmaktadır. Karakeçili ilçesinin 2 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Karakeçili mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Hoca Ahmet Yesevi mahallesi, Karşıyaka mahallesi ve Zafir mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Kurtuluş mahallesi, Yavuz Sultan Selim mahallesi ve Fatih Sultan Mehmet mahalleleridir.

Keskin mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KARAKEÇİLİ MAHALLELERİ

  1. Fatih Sultan Mehmet Mah.
  2. Hoca Ahmet Yesevi Mah.
  3. Karşıyaka Mah.
  4. Kurtuluş Mah.
  5. Mareşal Fevzi Çakmak Mah.
  6. Yavuz Sultan Selim Mah.
  7. Yeşilevler Mah.
  8. Zafer Mah.

Karakeçili Tarihi ve Gezilecek Yerler

Karakeçili mahalleleri, Karakeçili Uluslararası Kültür Şenliği, Çeşnigir Köprüsü Ve Büklükale gibi yerler bulunmaktadır. Kırıkkale ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Karakeçili Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Keskin Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…