İçeriğe geç

Karabük Yol Tarifi

Karabük yol tarifi; yazımızda öncelikle Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karabük’e nasıl gidilir? Karabük yol tarifi? Karabük yol haritası? Karabük İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karabük İli Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış sekizinci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır. Karabük ilinin Kuzeyinde Bartın, doğusunda Kastamonu, batısında Zonguldak, Güneyinde ise Bolu ve Çankırı illeri bulunmaktadır. Karabük ili Karadeniz iklimine sahiptir. Karabük ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karabük ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 248.458 nüfusa sahiptir.

Karabük ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Karabük Yol Tarifi

Karabük’e Nasıl Gidilir? 

Karabük’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karabük’e gelebilirsiniz. Karabük karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1185 km, Ankara’ya yaklaşık 215 km, İzmir’den ise yaklaşık 728 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Karabük Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karabük Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karabük İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Karabük iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Karabük ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Karabük İlçeleri

  • Eflani
  • Eskipazar
  • Ovacık
  • Safranbolu
  • Yenice