İçeriğe geç

Kaman Mahalleleri

Kaman İlçesi

Kaman mahalleleri, Kaman ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz yirmi ikinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Kaman, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kaman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.284 km2’dir. Kaman ilçesinin rakımı ise 1.128 m olarak hesaplanmıştır. Kaman ilçesinin Kuzeyinde Kırıkkale ve Akpınar,  doğusunda Kırşehir Merkez, batısında ve Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Kaman ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaman ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.763 nüfusa sahiptir.

Kaman ilçesini coğrafi konumu ise 39° 21′ 32.1696” Kuzey ve 33° 43′ 24.1428” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kaman Mahalleleri

Kaman ilçesinin 15 mahallesi bulunmaktadır. Kaman ilçesinin 16 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Kaman mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Çiftlik mahallesi, Sarıuşağı mahallesi ve Yeni mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Darıözü mahallesi, Müderris mahallesi ve Bahçelievler mahalleleridir.

Kaman mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

KAMAN MAHALLELERİ

 1. Bahçelievler Mah.
 2. Bahçelievler Mah.
 3. Cuma Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Çiftlikli Mah.
 6. Darıözü Mah.
 7. Gaffar Mah.
 8. Hacıpınar Mah.
 9. Müderris Mah.
 10. Orta Mah.
 11. Orta Mah.
 12. Sarıuşağı Mah.
 13. Yeni Mah.
 14. Yeni Mah.
 15. Ziyarettepe Mah.

Kaman Tarihi ve Gezilecek Yerler

Kaman mahalleleri, Dadaloğlu Parkı, Dadaloğlu Mezarı, Kale Höyük, Kuş Kalesi, Ömerhacılı Kalesi Ve Hirfanlı Baraj Gölü gibi yerler bulunmaktadır. Kırşehir ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Kaman Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kırşehir Merkez Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…