İçeriğe geç

İskilip Mahalleleri

İskilip İlçesi

İskilip mahalleleri, İskilip ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz elli birinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan İskilip, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. İskilip İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.170 km2’dir. İskilip ilçesinin rakımı ise 734 m olarak hesaplanmıştır. İskilip ilinin Kuzeyinde Kargı, doğusunda ise Oğuzlar, batısında Bayat, güneyinde Uğurludağ ilçeleri bulunmaktadır. İskilip ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İskilip İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İskilip ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.027 nüfusa sahiptir.

İskilip ilçesini coğrafi konumu ise 40° 43′ 50.3328” Kuzey ve 34° 28′ 15.6432” Doğu gps koordinatlarıdır.

İskilip Mahalleleri

İskilip ilçesinin 14 mahallesi bulunmaktadır. İskilip ilçesinin 65 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. İskilip mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Meydan mahallesi, Bahabey mahallesi ve Hacıpıri mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Uludere mahallesi, Ekizoğlu mahallesi ve Tabakhane mahalleleridir.

iskilip mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

İSKİLİP MAHALLELERİ

 1. Bahabey Mah.
 2. Büyüktaş Mah.
 3. Çavuş Mah.
 4. Ekizoğlu Mah.
 5. Erenler Mah.
 6. Hacıpiri Mah.
 7. Kaleboğazı Mah.
 8. Meydan Mah.
 9. Mutaflar Mah.
 10. Sakarya Mah.
 11. Tabakhane Mah.
 12. Ulaştepe Mah.
 13. Uludere Mah.
 14. Yenicami Mah.

İskilip Tarihi ve Gezilecek Yerler

İskilip mahalleleri İskilip Kale, Yivlik Kayası, Redif Kışlası, Şeyh Muhiddin Yavsi Camisi Ve Kaya Mezarları gibi yerler bulunmaktadır. Çorum ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

İskilip Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Dodurga Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…