İçeriğe geç

İpsala Mahalleleri

İpsala İlçesi

İpsala mahalleleri, İpsala ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz kırkıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan İpsala, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. İpsala İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 741 km2’dir. İpsala ilçesinin rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. İpsala ilinin Kuzeyinde Meriç, doğusunda ise Keşan, Güneyinde ise Enez ilçeleri bulunmaktadır. İpsala ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İpsala İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İpsala ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.796 nüfusa sahiptir.

İpsala ilçesini coğrafi konumu ise 40° 55′ 45.2424” Kuzey ve 26° 23′ 38.1912” Doğu gps koordinatlarıdır.

İpsala Mahalleleri

İpsala ilçesinin 12 mahallesi bulunmaktadır. İpsala ilçesinin 20 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. İpsala mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Bozkurt mahallesi, Bayrambey mahallesi ve Köprü mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Fatih mahallesi, Kurtuluş mahallesi ve Cumhuriyet mahalleleridir.

ipsala mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

İPSALA MAHALLELERİ

 1. Atatürk Mah.
 2. Bayrambey Mah.
 3. Bozkurt Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Fatih Mah.
 6. Fevzi Çakmak Mah.
 7. Gazi Mah.
 8. İnönü Mah.
 9. Kapucu Mah.
 10. Köprü Mah.
 11. Kurtuluş Mah.
 12. Saraç İlyas Mah.

İpsala Tarihi ve Gezilecek Yerler

İpsala mahalleleri, Sultan I. Murat Camisi, Su Kemerleri, Alaca Mustafa Paşa Camisi ve Kel Aliço Pehlivanı Anma Ve Yağlı Güreşler Festivali gibi yerler bulunmaktadır. Edirne ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

İpsala Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Havsa Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…