İçeriğe geç

İnhisar Mahalleleri

İnhisar İlçesi

İnhisar mahalleleri, İnhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz seksen altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan İnhisar, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. İnhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 244 km2’dir. İnhisar ilçesinin rakımı ise 208 m olarak hesaplanmıştır. İnhisar ilinin Kuzeyinde Yenipazar, doğusunda ise Eskişehir, batısında Söğüt ilçeleri bulunmaktadır. İnhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İnhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İnhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.309 nüfusa sahiptir.

İnhisar ilçesini coğrafi konumu ise 40° 2′ 56.7852” Kuzey ve 30° 23′ 8.2536” Doğu gps koordinatlarıdır.

İnhisar Mahalleleri

İnhisar ilçesinin 49 mahallesi bulunmaktadır. İnhisar ilçesinin 12 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. İnhisar ilçesinin kentsel yerleşimde dört adet mahalle bulunmaktadır. İnhisar mahalleleri nüfusları sırasıyla Zafer mahallesi, Güner Orbay mahallesi, Karaağaç mahallesi ve Akkum mahalleleridir. İnhisar ilçesinin nüfus yapısını yaklaşık olarak yüzde ellilik kısmını kentsel yerleşimi oluşturmaktadır. Geri kalan kısmını yani yüzde ellilik kısmını kırsal kesim oluşturmaktadır.

İnhisar Mahalleleri
İnhisar Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

İNHİSAR MAHALLELERİ

  1. Akkum Mah.
  2. Güner Orbay Mah.
  3. Karaağaç Mah.
  4. Zafer Mah.

İnhisar Tarihi ve Gezilecek Yerler

İnhisar mahalleleri, İnhisar Mağarası ve Çalkara Şelalesi gibi yerler bulunmaktadır. Bilecik ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

İnhisar Tarihi ve Gezilecek Yerler

İnhisar Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gölpazarı Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…