İçeriğe geç

Gümüşova Mahalleleri

Gümüşova İlçesi

Gümüşova mahalleleri, Gümüşova ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz ikinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Gümüşova, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gümüşova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 103 km2’dir. Gümüşova ilçesinin rakımı ise 195 m olarak hesaplanmıştır. Gümüşova ilçesinin Kuzeyinde Cumayeri, doğusunda Çilimli, batısında Sakarya, Güneyinde ise Gölyaka ilçeleri bulunmaktadır. Gümüşova ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gümüşova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gümüşova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.254 nüfusa sahiptir.

Gümüşova ilçesini coğrafi konumu ise 40° 50′ 45.6972” Kuzey ve 30° 56′ 20.6088” Doğu gps koordinatlarıdır.

Gümüşova Mahalleleri

Gümüşova ilçesinin 6 mahallesi bulunmaktadır. Gümüşova ilçesinin 18 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Gümüşova mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Kültür mahallesi, Yeni mahallesi ve Fatih mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Hacılar mahallesi, Kışla mahallesi ve Merkez mahalleleridir.

Gümüşova mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

GÜMÜŞOVA MAHALLELERİ

  1. Fatih Mah.
  2. Hacılar Mah.
  3. Kışla Mah.
  4. Kültür Mah.
  5. Merkez Mah.
  6. Yeni Mah.

Gümüşova Tarihi ve Gezilecek Yerler

Gümüşova mahalleleri Saat Kulesi, Selamlar Köyü, Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Güzeldere Selalesi Tabiat Parkı, Konuralp Müzesi, Aktaş Şelalesi, Maden Deresi, Kerem Ali Gölü, Cumayanı Mesire Alanı ve Ceneviz Kalesi Plaji gibi yerler bulunmaktadır. Düzce ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Gümüşova Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gölyaka Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…