Eskil Mahalleleri

Eskil İlçesi

Eskil mahalleleri, İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Eskil, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Eslik ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz otuzuncu en büyük ilçesidir. Eskil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.701 km2’dir. Eskil ilçesinin rakımı ise 940 m olarak hesaplanmıştır. Eskil ilinin doğusunda Eslik, batısında Konya ilçeleri bulunmaktadır. Eskil ilçesi karasal iklimine sahiptir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Eslik İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Eskil ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.238 nüfusa sahiptir.

Eskil ilçesini coğrafi konumu ise 38° 24′ 6.3216” Kuzey ve 33° 24′ 46.0512” Doğu gps koordinatlarıdır.

Eskil Mahalleleri

Eskil ilçesinin 17 mahallesi bulunmaktadır. Eskil ilçesinin 4 köy yerleşkesi bulunmaktadır. Eskil mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Merkez mahallesi, Cumhuriyet mahallesi ve Fatih mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise Aydınlık mahallesi, Yeni mahallesi ve Camikebir mahalleleridir.

eskil mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ESKİL MAHALLELERİ

 1. Aydınlık Mah.
 2. Camikebir Mah.
 3. Cumhuriyet Mah.
 4. Çulfa Mah.
 5. Fatih Mah.
 6. Fevzi Çakmak Mah.
 7. Hürriyet Mah.
 8. İstiklal Mah.
 9. Karşıyaka Mah.
 10. Kayacık Mah.
 11. Merkez Mah.
 12. Mimar Sinan Mah.
 13. Yavuz Sultan Selim Mah.
 14. Yeni Mah.
 15. Yeşilyurt Mah.
 16. Yıldırım Mah.
 17. Zafer Mah.

Eskil Tarihi ve Gezilecek Yerler

Ulu Cami, Böğet Köyü, Ortakuyu, Köşk, Hüyüklü, Mutlu, Çulfa, Sağsak ve Tosun Yaylaları gibi yerler bulunmaktadır. Yaylalarıyla, dini yapıları, tarihi yapıları ve köylerini barındıran, doğa ve kültür turizmi açısından tercih edilebilir ilçeler arasında yer almaktadır.

Eskil Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gülağaç Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…