Emirdağ Mahalleleri

Emirdağ mahalleleri, Emirdağ ilçesi alan olarak Türkiye’nin doksan beşinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Emirdağ, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Emirdağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.103 km2’dir. Emirdağ ilçesinin rakımı ise 965 m olarak hesaplanmıştır. Emirdağ ilinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda ise Konya, batısında Bayat, Güneyinde ise Bolvadin ilçeleri bulunmaktadır. Emirdağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Emirdağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Emirdağ ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 39.518 nüfusa sahiptir.

Emirdağ ilçesini coğrafi konumu ise 39° 1′ 12.7164” Kuzey ve 31° 9′ 3.5964” Doğu gps koordinatlarıdır.

Emirdağ Mahalleleri

Emirdağ ilçesinin 21 mahallesi bulunmaktadır. Emirdağ ilçesinin 55 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Amasya Merkez mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla İncili mahallesi, İnkılap mahallesi ve Yenidoğan mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Hisarköy mahallesi, Gökçe Yaka mahallesi ve İncik mahalleleridir. Emirdağ ilçesinin nüfus yapısını ağırlıklı olarak kırsal kesim yerleşimleri oluşturmaktadır. Emirdağ ilçesinin nüfus yapısını kentsel kesim, yüzde ellilik kısmını oluşturmaktadır. Geri kalan oranı ise kırsal kesim oluşturmaktadır.

emirdağ mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

EMİRDAĞ MAHALLELERİ

 1. Alasakallı Mah.
 2. Bağlarbaşı Mah.
 3. Cumhuriyet Mah.
 4. Çilli Mah.
 5. Domurlu Mah.
 6. Dörtyol Mah.
 7. Eski Kacerli Mah.
 8. Fatih Mah.
 9. Gökçeyaka Mah.
 10. Hisarköy Mah.
 11. İncik Mah.
 12. İncili Mah.
 13. İnkilap Mah.
 14. Karakuyu Mah.
 15. Karşıyaka Mah.
 16. Menderes Mah.
 17. Sofulu Mah.
 18. Toki Mah.
 19. Yeni Kacerli Mah.
 20. Yeni Mah.
 21. Yenidoğan Mah.

Emirdağ Tarihi ve Gezilecek Yerler

Emirdağ mahalleleri, Emirdağ Yaylaları, Balcam Mağarası, Dandindere Tabiat Koruma Alanı ve Amorium Antik Kenti gibi yerler bulunmaktadır. Batman ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Emirdağ Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Evciler Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…