İçeriğe geç

Eğirdir Mahalleleri

Eğirdir İlçesi

Eğirdir mahalleleri, Eğirdir ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz on ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Eğirdir, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Eğirdir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.315 km2’dir. Eğirdir ilçesinin rakımı ise 926 m olarak hesaplanmıştır. Eğirdir ilinin Kuzeyinde Gelendost ve Senirkent, doğusunda ise Şarkikaraağaç, batısında Isparta Merkez, Güneyinde ise Sütçüler ilçeleri bulunmaktadır. Eğirdir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eğirdir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eğirdir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.435 nüfusa sahiptir.

Eğirdir ilçesini coğrafi konumu ise 37° 52′ 26.6340” Kuzey ve 30° 51′ 3.2004” Doğu gps koordinatlarıdır.

Eğirdir Mahalleleri

Eğirdir ilçesinin 28 mahallesi bulunmaktadır. Eğirdir ilçesinin 29 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Eğirdir mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla İstasyon mahallesi, Altınkum mahallesi ve Pınar Pazarı mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Bağbuyan mahallesi, Kale mahallesi ve Demirkapı mahalleleridir.

Eğirdir mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

EĞİRDİR MAHALLELERİ

 1. Ağa Mah.
 2. Ağa Mah.
 3. Altınkum Mah.
 4. Bağbuyan Mah.
 5. Bağlar Mah.
 6. Camii Mah.
 7. Demirkapı Mah.
 8. Dere Mah.
 9. Hacışeyh Mah.
 10. Hamam Mah.
 11. Hürriyet Mah.
 12. İmaret Mah.
 13. İstasyon Mah.
 14. İstiklal Mah.
 15. Kale Mah.
 16. Katip Mah.
 17. Kızılçubuk Mah.
 18. Konya Bucağı Mah.
 19. Kubbeli Mah.
 20. Menderes Mah.
 21. Pınar Pazarı Mah.
 22. Poyraz Mah.
 23. Sanayi Mah.
 24. Sekibağ Mah.
 25. Seydim Mah.
 26. Yazla Mah.
 27. Yeni Mah.
 28. Yeşilada Mah.

Eğirdir Tarihi ve Gezilecek Yerler

Eğirdir mahalleleri, Eğirdir Kalesi, Hızırbey Camisi, Eğirdir Keyhüsrev Kervansarayı-Eğirdir Hanı, Dündarbey Medresesi (Taş Medrese), Baba Sultan Türbesi Ve Eğirdir Gölü gibi yerler bulunmaktadır. Isparta ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Eğirdir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gelendost Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…