İçeriğe geç

Delice Mahalleleri

Delice İlçesi

Delice mahalleleri, Delice ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz yirmi birinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Delice, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Delice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 970 km2’dir. Delice ilçesinin rakımı ise 696 m olarak hesaplanmıştır. Delice ilçesinin Kuzeyinde Sulakyurt, doğusunda Çorum ve Yozgat, batısında Balışeyh, Güneyinde ise Kırşehir ve Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Delice ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Delice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Delice ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.532 nüfusa sahiptir.

Delice ilçesini coğrafi konumu ise 39° 56′ 37.2732” Kuzey ve 34° 1′ 57.4176” Doğu gps koordinatlarıdır.

Delice Mahalleleri

Delice ilçesinin 13 mahallesi bulunmaktadır. Delice ilçesinin 40 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Delice mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi, Sakarya mahallesi ve Aktepe mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Fevzi Çakmak mahallesi, Gündüz mahallesi ve Hürriyet mahalleleridir.

Delice mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

DELİCE MAHALLELERİ

 1. Aktepe Mah.
 2. Cumhuriyet Mah.
 3. Fatih Mah.
 4. Fevzi Çakmak Mah.
 5. Gökçebel Mah.
 6. Gündüz Mah.
 7. Hürriyet Mah.
 8. Karabekir Mah.
 9. Merkez Mah.
 10. Mimar Sinan Mah.
 11. Sakarya Mah.
 12. Yeni Mah.
 13. Yerlikent Mah.

Delice Tarihi ve Gezilecek Yerler

Delice mahalleleri, Delice Kavun Ve Üzüm Festivali, Tekke Köyü Sivri Mevki Tümülüsü Ve Çerikli Kasabası gibi yerler bulunmaktadır. Kırıkkale ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Delice Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Çelebi Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…