İçeriğe geç

Çiçekdağı Mahalleleri

Çiçekdağı İlçesi

Çiçekdağı mahalleleri, Çiçekdağı ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz elli sekizinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Çiçekdağı, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çiçekdağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 223 km2’dir. Çiçekdağı ilçesinin rakımı ise 1.241 m olarak hesaplanmıştır. Çiçekdağı ilçesinin Kuzeyinde Keskin ve Karakeçili, doğusunda Keskin ve Kırşehir, batısında Karakeçili ve Ankara, Güneyinde ise Kırşehir ve Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Çiçekdağı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiçekdağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiçekdağı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.633 nüfusa sahiptir.

Çiçekdağı ilçesini coğrafi konumu ise 39° 36′ 6.0084” Kuzey ve 34° 25′ 5.0160” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çiçekdağı Mahalleleri

Çiçekdağı ilçesinin 12 mahallesi bulunmaktadır. Çiçekdağı ilçesinin 40 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çiçekdağı mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi, Fevzi Çakmak mahallesi ve Çiftlik mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Devreceli mahallesi, Bağlarbaşı mahallesi ve Bahçelievler mahalleleridir.

Çiçekdağı mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇİÇEKDAĞI MAHALLELERİ

 1. Bağlarbaşı Mah.
 2. Bahçelievler Mah.
 3. Boyalık Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Çiçek Mah.
 6. Çiftlik Mah.
 7. Devreceli Mah.
 8. Fatih Mah.
 9. Fevzi Çakmak Mah.
 10. Osman Şevki Mah.
 11. Yeni Mah.
 12. Yenişehir Mah.

Çiçekdağı Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çiçekdağı mahalleleri, Karakurt Kaplıcası, Kalender Karakurt Kümbeti ve Bulamaçlı Kaplıcası gibi yerler bulunmaktadır. Kırşehir ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çiçekdağı Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bozkurt Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…