İçeriğe geç

Boztepe Mahalleleri

Boztepe İlçesi

Boztepe mahalleleri, Boztepe ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz otuz sekizinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Boztepe, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Boztepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 747 km2’dir. Boztepe ilçesinin rakımı ise 1.167 m olarak hesaplanmıştır. Boztepe ilçesinin Kuzeyinde Çiçekdağı, doğusunda Nevşehir, batısında Kırşehir Merkez, Güneyinde ise Mucur ilçeleri bulunmaktadır. Boztepe ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boztepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boztepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.464 nüfusa sahiptir.

Boztepe ilçesini coğrafi konumu ise 39° 16′ 12.7848” Kuzey ve 34° 15′ 57.0312” Doğu gps koordinatlarıdır.

Boztepe Mahalleleri

Boztepe ilçesinin 3 mahallesi bulunmaktadır. Boztepe ilçesinin 14 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Boztepe ilçesinin üç adet mahallesi bulunmaktadır. Nüfus büyüklüğü sırasıyla mahalleri, Bağbaşı mahallesi, Yeni mahallesi ve Orta mahalleleridir. İlçenin nüfus büyüklüğünü kırsal yerleşimi yani mahalleleri oluşturmaktadır. Geri kalan kısmını ise kentsel yerleşim yani köyleri oluşturulmaktadır.

Boztepe mahalle haritası
Boztepe mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BOZTEPE MAHALLELERİ

  1. Bağbaşı Mah.
  2. Orta Mah.
  3. Yeni Mah.

Boztepe Tarihi ve Gezilecek Yerler

Boztepe mahalleleri, Cevizlibağ Höyüğü, Harmanlı Höyük, Çifte Höyükler-1 Ve 2 Ve Öksüz Höyük gibi yerler bulunmaktadır. Kırşehir ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Boztepe Tarihi ve Gezilecek Yerler

Boztepe Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Çiçekdağı Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…