İçeriğe geç

Çavdır Mahalleleri

Çavdır İlçesi

Çavdır mahalleleri, Çavdır ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Çavdır, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Çavdır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 482 km2’dir. Çavdır ilçesinin rakımı ise 1.081 m olarak hesaplanmıştır. Çavdır ilinin Kuzeyinde Tefenni, doğusunda ise Antalya, batısında Gölhisar, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Çavdır ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çavdır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çavdır ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.748 nüfusa sahiptir.

Çavdır ilçesini coğrafi konumu ise 37° 9′ 18.5184” Kuzey ve 29° 41′ 23.1792” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çavdır Mahalleleri

Çavdır ilçesinin 11 mahallesi bulunmaktadır. Çavdır ilçesinin 13 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çavdır mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Çınar mahallesi, Çeşme mahallesi ve Yeşil mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Bayır mahallesi, Pazar mahallesi ve Atatürk mahalleleridir.

çavdır mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇAVDIR MAHALLELERİ

 1. Atatürk Mah.
 2. Bayır Mah.
 3. Çeşme Mah.
 4. Çınar Mah.
 5. Fatih Mah.
 6. Kocapınar Mah.
 7. Menevşelik Mah.
 8. Pazar Mah.
 9. Pazar Mah.
 10. Yeni Mah.
 11. Yeşil Mah.

Çavdır Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çavdır mahalleleri, Dengere Camisi, Çavdır Höyük Ve Sini Çamı gibi yerler bulunmaktadır. Burdur ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çavdır Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Çeltikçi Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…