İçeriğe geç

Çavdarhisar Mahalleleri

Çavdarhisar İlçesi

Çavdarhisar mahalleleri, Çavdarhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Çavdarhisar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çavdarhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 429 km2’dir. Çavdarhisar ilçesinin rakımı ise 1.007 m olarak hesaplanmıştır. Çavdarhisar ilçesinin Kuzeyinde Emet, doğusunda Aslanapa, batısında ve Güneyinde ise Gediz ilçeleri bulunmaktadır. Çavdarhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çavdarhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çavdarhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.110 nüfusa sahiptir.

Çavdarhisar ilçesini coğrafi konumu ise 39° 11′ 48.7428” Kuzey ve 29° 37′ 2.0892” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çavdarhisar Mahalleleri

Çavdarhisar ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Çavdarhisar ilçesinin 23 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çavdarhisar mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Meydan mahallesi ve Cereller mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Yukarı mahallesi ve Kemaller mahalleleridir.

Çavdar mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇAVDARHİSAR MAHALLELERİ

  1. Cereller Mah.
  2. Kemaller Mah.
  3. Meydan Mah.
  4. Yukarı Mah.

Çavdarhisar Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çavdarhisar mahalleleri Meter Steunene Kutsal Alanı, Antik Baraj Ve Taş Ocakları, Nekropoller, Antik Sütunlu Cadde, Yuvarlak Yapı-Macellum Ve Stadion Ve Tiyatro gibi yerler bulunmaktadır. Kütahya ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çavdarhisar Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Domaniç Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…