İçeriğe geç

Bucak Mahalleleri

Bucak İlçesi

Bucak mahalleleri, Bucak ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz altmış üçüncü en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Bucak, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Bucak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.511 km2’dir. Bucak ilçesinin rakımı ise 811 m olarak hesaplanmıştır. Bucak ilinin Kuzeyinde Ağlasun, doğusunda ise Isparta, batısında Kemer, Güneyinde ise Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Bucak ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bucak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bucak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 65.051 nüfusa sahiptir.

Bucak ilçesini coğrafi konumu ise 37° 27′ 23.5692” Kuzey ve 30° 35′ 23.4024” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bucak Mahalleleri

Bucak ilçesinin 28 mahallesi bulunmaktadır. Bucak ilçesinin 27 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bucak mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi, Mehmet Akif mahallesi ve Fatih mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Atilla mahallesi, Yuva mahallesi ve Gökalan mahalleleridir.

bucak mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BUCAK MAHALLELERİ

 1. Alaattin Mah.
 2. Atilla Mah.
 3. Avdan Mah.
 4. Barboros Mah.
 5. Camii Mah.
 6. Camii Mah.
 7. Çamlıca Mah.
 8. Çavuşlar Mah.
 9. Çukur Mah.
 10. Fatih Mah.
 11. Gökalan Mah.
 12. Karayvatlar Mah.
 13. Karşıyaka Mah.
 14. Konak Mah.
 15. Mehmet Akif Mah.
 16. Mimar Sinan Mah.
 17. Oğuzhan Mah.
 18. Onaç Mah.
 19. Pazar Mah.
 20. Pazar Mah.
 21. Pazar Mah.
 22. Sanayi Mah.
 23. Yeni Mah.
 24. Yeni Mah.
 25. Yetmiş Evler Mah.
 26. Yörükler Mah.
 27. Yunus Emre Mah.
 28. Yuva Mah.

Bucak Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bucak mahalleleri, Sia Antik Kenti, Kumar Yaylası, Kremna Antik Kenti ve Kargı Kanyonu gibi yerler bulunmaktadır. Burdur ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bucak Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Burdur Merkez Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…