Bozüyük Mahalleleri

Bozüyük İlçesi

Bozüyük mahalleleri, Bozüyük ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz yetmiş yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Bozüyük, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Bozüyük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 860 km2’dir. Bozüyük ilçesinin rakımı ise 757 m olarak hesaplanmıştır. Bozüyük ilinin Kuzeyinde Pazaryeri, doğusunda ise Söğüt, batısında ve Güneyinde ise Kütahya ilçeleri bulunmaktadır. Bozüyük ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozüyük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozüyük ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 76.987 nüfusa sahiptir.

Bozüyük ilçesini coğrafi konumu ise 39° 54′ 21.8124” Kuzey ve 30° 2′ 23.3700” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bozüyük Mahalleleri

Bozüyük ilçesinin 14 mahallesi bulunmaktadır. Bozüyük ilçesinin 29 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Amasya Merkez mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla 4 Eylül mahallesi, Yeni mahallesi ve Kasımpaşa mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Namık Kemal Mahallesi, Mehmet Akif mahallesi ve Ziya Gökalp mahalleleridir. Bozüyük ilçesinin nüfus yapısını kentsel yerleşim oluşturmaktadır. Bozüyük mahalleleri nüfusun yaklaşık yüzde elli beşini oluşturmaktadır.

Bozüyük Mahalleleri
Bozüyük Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BOZÜYÜK MAHALLELERİ

 1. 4 Eylül Mah.
 2. Akpınar Mah.
 3. Çarşı Mah.
 4. İçköy Mah.
 5. Kasımpaşa Mah.
 6. Mehmet Akif Mah.
 7. Mithatpaşa Mah.
 8. Namık Kemal Mah.
 9. Tekke Mah.
 10. Yediler Mah.
 11. Yeni Mah.
 12. Yenidoğan Mah.
 13. Yeşilkent Mah.
 14. Ziya Gökalp Mah.

Bozüyük Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bozüyük mahalleleri, Türbin Mesire Yeri, Atatürk Köşkü, Bozüyük Şehir Müzesi, Kömür Su Yaylası, Bozüyük Kasımpaşa Camii, İntikam Tepe Şehitliği, Ertuğrul Gazi Türbesi, Şeyh Edebali Türbesi gibi yerler bulunmaktadır. Bilecik ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bozüyük Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bozüyük Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bilecik Merkez Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…