Bilecik Merkez Mahalleleri

Bilecik Merkez İlçesi

Bilecik Merkez mahalleleri, Bilecik Merkez ilçesi alan olarak Türkiye’nin elli dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Bilecik merkez, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Bilecik merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 793 km2’dir. Bilecik merkez ilçesinin rakımı ise 513 m olarak hesaplanmıştır. Bilecik merkez ilinin Kuzeyinde Osmaneli, doğusunda ise Gölpazarı, batısında Bursa, Güneyinde ise Pazaryeri ilçeleri bulunmaktadır. Bilecik merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bilecik merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bilecik merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 78.029 nüfusa sahiptir.

Bilecik Merkez ilçesini coğrafi konumu ise 40° 8′ 33.2664” Kuzey ve 29° 58′ 45.5880” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bilecik Merkez Mahalleleri

Bilecik Merkez ilçesinin 20 mahallesi bulunmaktadır. Bilecik Merkez ilçesinin 19 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Amasya Merkez mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Bahçelievler mahallesi, Ertuğrulgazi mahallesi ve İsmetpaşa mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Ertuğrulgazi mahallesi, Sarmaşık mahallesi ve Orhangazi mahalleridir.

Bilecik Merkez Mahalleleri
Bilecik Merkez Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BİLECİK MERKEZ MAHALLELERİ

 1. Bahçelievler Mah.
 2. Beşiktaş Mah.
 3. Cumhuriyet Mah.
 4. Ertuğrulgazi Mah.
 5. Ertuğrulgazi Mah.
 6. Fatih Mah.
 7. Gazi Mah.
 8. Gazipaşa Mah.
 9. Hürriyet Mah.
 10. İsmetpaşa Mah.
 11. İstasyon Mah.
 12. İstasyon Mah.
 13. İstiklal Mah.
 14. Kayalar Mah.
 15. Köprülü Mehmet Paşa Mah.
 16. Orhangazi Mah.
 17. Osmangazi Mah.
 18. Pelitözü Mah.
 19. Sarmaşık Mah.
 20. Yeni Mah.

Bilecik Merkez Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bilecik Merkez mahalleleri, Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı, Şeyh Edebali Türbesi, Bilecik Saat Kulesi, Bilecik Müzesi, Hamsu Köprüsü, Zincirli Kaya, Şeyh Edebali Türbesi Ve Çevresi, Hamidiye Camii ve Tarihi Bilecik Camisi gibi yerler bulunmaktadır. Bilecik ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bilecik Merkez Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bilecik Merkez Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bozüyük Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…