İçeriğe geç

Bozkurt Mahalleleri

Bozkurt İlçesi

Bozkurt mahalleleri, Bozkurt ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksan beşinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Bozkurt, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bozkurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 462 km2’dir. Bozkurt ilçesinin rakımı ise 860 m olarak hesaplanmıştır. Bozkurt ilinin Kuzeyinde Balkan, doğusunda ise Çardak, batısında Honaz, Güneyinde ise Acıpayam ilçeleri bulunmaktadır. Bozkurt ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozkurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozkurt ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.148 nüfusa sahiptir.

Bozkurt ilçesini coğrafi konumu ise 37° 49′ 15.6792” Kuzey ve 29° 36′ 23.0040” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bozkurt Mahalleleri

Bozkurt ilçesinin 20 mahallesi bulunmaktadır. Bozkurt ilçesinin 13 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bozkurt mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Mehmetçik mahallesi, İnceler mahallesi ve Hamdiye mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Armutalanı mahallesi, Mecidiye mahallesi ve Hayrettinköy mahalleleridir.

bozkurt mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BOZKURT MAHALLELERİ

 1. Alikurt Mah.
 2. Armutalanı Mah.
 3. Avdan Mah.
 4. Baklankuyucak Mah.
 5. Barbaros Mah.
 6. Başçeşme Mah.
 7. Cumalı Mah.
 8. Çambaşı Mah.
 9. Fatih Mah.
 10. Hamdiye Mah.
 11. Hayrettinköy Mah.
 12. İnceler Mah.
 13. İncelertekkesi Mah.
 14. Mahmudiye Mah.
 15. Mecidiye Mah.
 16. Mehmetçik Mah.
 17. Mimar Sinan Mah.
 18. Sazköy Mah.
 19. Tutluca Mah.
 20. Yenibağlar Mah.

Bozkurt Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bozkurt mahalleleri, Ters Lale (Tuşaya) Yayla Şenliği, Oforoad Yarışları, Bozkurt Tren İstasyonu, Tutluca Meydan Çeşmesi, Bozkurt Çarşı Camisi, Kısık Kanyonu, Çambaşı Tapınağı Ve Gökdirekler Cami gibi yerler bulunmaktadır. Denizli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bozkurt Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Beyağaç Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…