İçeriğe geç

Beyağaç Mahalleleri

Beyağaç İlçesi

Beyağaç mahalleleri, Beyağaç ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz dokuzuncu büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Beyağaç, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Beyağaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 333 km2’dir. Beyağaç ilçesinin rakımı ise 699 m olarak hesaplanmıştır. Beyağaç ilinin Kuzeyinde Tavas, doğusunda ise Acıpayam, batısında Kale, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Beyağaç ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beyağaç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beyağaç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.320 nüfusa sahiptir.

Beyağaç ilçesini coğrafi konumu ise 37° 14′ 9.5856” Kuzey ve 28° 53′ 51.0324” Doğu gps koordinatlarıdır.

Beyağaç Mahalleleri

Beyağaç ilçesinin 15 mahallesi bulunmaktadır. Beyağaç ilçesinin 7 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Beyağaç mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Uzunoluk mahallesi, Sazak mahallesi ve Kızılcaağaç mahalleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Pınarönü mahallesi, Subaşı mahallesi ve Hürriyet mahalleleridir.

beyağaç mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BEYAĞAÇ MAHALLELERİ

 1. Cumhuriyet Mah.
 2. Çamlık Mah.
 3. Eşenler Mah.
 4. Fatih Mah.
 5. Geriçam Mah.
 6. Hürriyet Mah.
 7. Kapuz Mah.
 8. Kızılcaağaç Mah.
 9. Pınarönü Mah.
 10. Sazak Mah.
 11. Subaşı Mah.
 12. Uzunoluk Mah.
 13. Yeni Mah.
 14. Yeniçeşme Mah.
 15. Zafer Mah.

Beyağaç Tarihi ve Gezilecek Yerler

Beyağaç mahalleleri, Topuklu Yaylası, Kartal Gölü Ve Karagöl gibi yerler bulunmaktadır. Denizli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Beyağaç Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bozkurt Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…