İçeriğe geç

Bozkurt Mahalleleri

Bozkurt İlçesi

Bozkurt mahalleleri, Bozkurt ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi yedinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Bozkurt, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Bozkurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 308 km2’dir. Bozkurt ilçesinin rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Bozkurt ilçesinin Kuzeyinde Bozkurt, doğusunda Çatalzeytin, batısında İnebolu ve Küre, Güneyinde ise Devrekani ilçeleri bulunmaktadır. Bozkurt ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozkurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozkurt ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.620 nüfusa sahiptir.

Bozkurt ilçesini coğrafi konumu ise 41° 57′ 26.4240” Kuzey ve 34° 0′ 42.0516” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bozkurt Mahalleleri

Bozkurt ilçesinin 5 mahallesi bulunmaktadır. Bozkurt ilçesinin 32 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bozkurt mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Merkez mahallesi, Şen mahallesi ve Yüksek mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Hamza mahallesi ve Yeni mahalleleridir. İlçenin nüfus büyüklüğünü kırsal yerleşim oluşturmaktadır.

Bozkurt mahalle haritası
Bozkurt mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BOZKURT MAHALLELERİ

  1. Hamza Mah.
  2. Merkez Mah.
  3. Şen Mah.
  4. Yeni Mah.
  5. Yüksek Mah.

Bozkurt Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bozkurt mahalleleri, Yakaören/İlişi Köyü Ve Beldeğirmen Köyü gibi yerler bulunmaktadır. Kastamonu ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bozkurt Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bozkurt Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Cide Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…