İçeriğe geç

Bitlis Yol Tarifi

Bitlis yol tarifi; yazımızda öncelikle Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis’e nasıl gidilir? Bitlis yol tarifi? Bitlis yol haritası? Bitlis İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip elli beşinci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır. Bitlis ilinin Kuzeyinde Muş ve Ağrı, doğusunda ise Van, batısında Batman, Güneyinde ise Siirt illeri bulunmaktadır. Bitlis ili Karasal iklimine sahiptir. Bitlis ülkemizde turizmin önem verilmesi gereken noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bitlis ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 338.023 nüfusa sahiptir.

Bitlis ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Bitlis Yol Tarifi

Bitlis’e Nasıl Gidilir? 

Bitlis’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bitlis’e gelebilirsiniz. Bitlis karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1395 km, Ankara’ya yaklaşık 1083 km, İzmir’den ise yaklaşık 1620 km uzaklıktadır. Bitlis şehrinde havalimanı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bitlis Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bitlis Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bitlis İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Bitlis iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Bitlis ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bitlis İlçeleri

  • Bitlis (il merkezi)
  • Adilcevaz
  • Ahlat
  • Güroymak
  • Hizan
  • Mutki
  • Tatvan