İçeriğe geç

Bingöl Yol Tarifi

Bingöl yol tarifi; yazımızda öncelikle Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl’e nasıl gidilir? Bingöl yol tarifi? Bingöl yol haritası? Bingöl İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip 64 şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır. Bingöl ilinin Kuzeyinde Erzurum ve Erzincan, doğusunda ise Muş, batısında Tunceli ve Elazığ, güneyinde Diyarbakır illeri bulunmaktadır. Bingöl ili Karasal iklimine sahiptir. Bingöl ülkemizde gastronomi açısından turizmin odak noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bingöl ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 279.812 nüfusa sahiptir.

Bingöl ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Bingöl Yol Tarifi

Bingöl’e Nasıl Gidilir? 

Bingöl’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bingöl’e gelebilirsiniz. Bingöl karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1312 km, Ankara’ya yaklaşık 914 km, İzmir’den ise yaklaşık 1464km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanına gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferi sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bingöl Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bingöl Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bingöl İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Bingöl iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Bingöl ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bingöl İlçeleri

  • Adaklı
  • Genç
  • Karlıova
  • Kiğı
  • Merkez
  • Solhan
  • Yayladere
  • Yedisu