İçeriğe geç

Bilecik Yol Tarifi

Bilecik yol tarifi; yazımızda öncelikle Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik’e nasıl gidilir? Bilecik yol tarifi? Bilecik yol haritası? Bilecik İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik İli Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmiş bir şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43′ 30° 41’D GPS koordinatlarıdır. Bilecik ilinin Kuzeyinde Sakarya, doğusunda ise Bolu, batısında Bursa, Güneyinde ise Kütahya ve Eskişehir illeri bulunmaktadır. Bilecik ili Karasal iklimine sahiptir. Bilecik ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bilecik ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 209.925 nüfusa sahiptir.

Bilecik ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Bilecik Yol Tarifi

Bilecik’e Nasıl Gidilir? 

Bilecik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bilecik’e gelebilirsiniz. Bilecik karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 201 km, Ankara’ya yaklaşık 316 km, İzmir’den ise yaklaşık 442 km uzaklıktadır. Bilecik şehrinde havayolu bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bilecik’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilecik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bilecik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bilecik İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Bilecik iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Bilecik ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bilecik İlçeleri

  • Bilecik (il merkezi)
  • Bozüyük
  • Gölpazarı
  • İnhisar
  • Osmaneli
  • Pazaryeri
  • Söğüt
  • Yenipazar