İçeriğe geç

Bekilli Mahalleleri

Bekilli İlçesi

Bekilli mahalleleri, Bekilli ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuz ikinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Bekilli, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bekilli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.772 km2’dir. Bekilli ilçesinin rakımı ise 937 m olarak hesaplanmıştır. Bekilli ilinin Kuzeyinde Serinhisar, doğusunda ise Burdur, batısında Tavas, Güneyinde ise Çameli ilçeleri bulunmaktadır. Bekilli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bekilli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bekilli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.660 nüfusa sahiptir.

Bekilli ilçesini coğrafi konumu ise 38° 13′ 48.6012” Kuzey ve 29° 25′ 7.6260” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bekilli Mahalleleri

Bekilli ilçesinin 15 mahallesi bulunmaktadır. Bekilli ilçesinin 12 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bekilli mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Yeni mahallesi, Bahçeli mahallesi ve Kutlubey mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Çamköy mahallesi, Köselli mahallesi ve Ekizbaba mahalleridir.

bekilli mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BEKİLLİ MAHALLELERİ

 1. Bahçeli Mah.
 2. Bükrüce Mah.
 3. Çamköy Mah.
 4. Çoğaşlı Mah.
 5. Deşdemir Mah.
 6. Ekizbaba Mah.
 7. Gömce Mah.
 8. Köselli Mah.
 9. Kutlubey Mah.
 10. Poyrazlı Mah.
 11. Sırıklı Mah.
 12. Üçkuyu Mah.
 13. Yahyalar Mah.
 14. Yeni Mah.
 15. Yeşiloba Mah.

Bekilli Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bekilli mahalleleri, Medele Taş Evleri, Poyrazlı Tarihi Sancak Ve Bekilli Asartepe (Pepuza) gibi yerler bulunmaktadır. Denizli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bekilli Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Baklan Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…