İçeriğe geç

Baklan Mahalleleri

Baklan İlçesi

Baklan mahalleleri, Baklan ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli birinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Baklan, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Baklan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 283 km2’dir. Baklan ilçesinin rakımı ise 964 m olarak hesaplanmıştır. Baklan ilinin Kuzeyinde Çivril, doğusunda ise Bozkurt, batısında Çal, Güneyinde ise Honaz ilçeleri bulunmaktadır. Baklan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Baklan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Baklan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.503 nüfusa sahiptir.

Baklan ilçesini coğrafi konumu ise 37° 58′ 36.2964” Kuzey ve 29° 36′ 24.8724” Doğu gps koordinatlarıdır.

Baklan Mahalleleri

Baklan ilçesinin 14 mahallesi bulunmaktadır. Baklan ilçesinin 9 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Baklan mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Gürlük mahallesi, Boğaziçi mahallesi ve Kirazlı mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Şenyayla mahallesi, İcikli mahallesi ve Çataloba mahalleleridir.

baklan mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BAKLAN MAHALLELERİ

 1. Balca Mah.
 2. Beyelli Mah.
 3. Boğaziçi Mah.
 4. Çataloba Mah.
 5. Dağal Mah.
 6. Gökpınar Mah.
 7. Gürlük Mah.
 8. Hadim Mah.
 9. Hüsamettin Dede Mah.
 10. İcikli Mah.
 11. Kavaklar Mah.
 12. Kirazlı Mah.
 13. Konak Mah.
 14. Şenyayla Mah.

Baklan Tarihi ve Gezilecek Yerler

Baklan mahalleleri, Hüseyin Dede Türbesi, Alp Eren Hüsameddin Gazi Bey, Tekke Camisi, Karacatepe Höyük, Han Yıkığı Höyüğü, Beşparmak Dağı Arkeolojik Yerleşimi Ve Çalkebir Hölüğü gibi yerler bulunmaktadır. Denizli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Baklan Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bekilli Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…