İçeriğe geç

Bayramören Mahalleleri

Bayramören İlçesi

Bayramören mahalleleri, Bayramören ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi altıncıv en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Bayramören, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bayramören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 310 km2’dir. Bayramören ilçesinin rakımı ise 868 m olarak hesaplanmıştır. Bayramören ilinin Kuzeyinde Kastamonu, doğusunda ise Kurşunlu, batısında Karabük, Güneyinde ise Bayramören ilçeleri bulunmaktadır. Bayramören ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayramören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayramören ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.611 nüfusa sahiptir.

Bayramören ilçesini coğrafi konumu ise 40° 56′ 34.8288” Kuzey ve 33° 12′ 14.5332” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bayramören Mahalleleri

Bayramören ilçesinin 3 mahallesi bulunmaktadır. Bayramören ilçesinin 27 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bayramören ilçesinin 3 mahallesi bulunmaktadır. Bayramören mahalleleri nüfus büyüklüğü sırasıyla Merkez mahallesi, Zübeyde mahallesi ve Köprülübey mahalleleridir. Bayramören ilçesinin nüfus yapısını neredeyse yüzde yüzü kentsel yerleşim yani mahalleleri oluşturmaktadır. Kırsal yerleşim olmadığından dolayı nüfus büyüklüğü bulunmamaktadır. Bayramören ilçesinin nüfus büyüklüğünün az olması kırsal ağırlık bir yerleşim tipine sahip olmasıdır.

bayramören mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BAYRAMÖREN MAHALLELERİ

  1. Köprülübey Mah.
  2. Merkez Mah.
  3. Zübeyde Hanım Mah.

Bayramören Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bayramören mahalleleri, Yamaç Paraşütü Ve Bayramören Köprüsü gibi yerler bulunmaktadır. Çankırı ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bayramören Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Atkaracalar Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…