İçeriğe geç

Bayramiç Mahalleleri

Bayramiç İlçesi

Bayramiç mahalleleri, Bayramiç ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz kırk ikinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Bayramiç, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bayramiç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.204 km2’dir. Bayramiç ilçesinin rakımı ise 106 m olarak hesaplanmıştır. Bayramiç ilinin Kuzeyinde Çanakkale merkez, doğusunda ise Yenice, batısında Ezine, Güneyinde ise Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır. Bayramiç ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayramiç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayramiç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 29.302 nüfusa sahiptir.

Bayramiç ilçesini coğrafi konumu ise 39° 48′ 34.2900” Kuzey ve 26° 36′ 43.3692” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bayramiç Mahalleleri

Bayramiç ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Bayramiç ilçesinin 34 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Bayramiç ilçesinin dört mahallesi bulunmaktadır. Bayramiç mahalleleri nüfus büyüklüğü sırasıyla Camicedit mahallesi, Tepecik mahallesi, Menderes mahallesi ve Camikebir mahalleleridir. Bayramiç ilçesinin nüfus yapısını yaklaşık yüzde ellisini kentsel yerleşim yani mahalleleri oluşturmaktadır. Geri kalan yüzde ellilik kısmını kırsal yerleşim oluşturmaktadır.

bayramiç mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

BAYRAMİÇ MAHALLELERİ

  1. Camicedit Mah.
  2. Camikebir Mah.
  3. Menderes Mah.
  4. Tepecik Mah.

Bayramiç Tarihi ve Gezilecek Yerler

Bayramiç mahalleleri, Hadımoğlu Konağı, Tepe Camisi (Hacı Bali Camisi) Ve Taş Köprü, Taşköprü Camisi-Karşıyaka Camisi (Cami-İ Cedit), Külcüler Kaplıcası Ve Skepsis gibi yerler bulunmaktadır. Çanakkale ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Bayramiç Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Ayvacık Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…