İçeriğe geç

Bayburt Yol Tarifi

Bayburt yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt’a nasıl gidilir? Bayburt yol tarifi? Bayburt yol haritası? Bayburt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt İli Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip sekseninci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır. Bayburt ilinin Kuzeyinde Trabzon, doğusunda ise Erzurum, batısında Gümüşhane, Güneyinde ise Erzincan illeri bulunmaktadır. Bayburt ili Karasal iklimine sahiptir. Bayburt ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayburt ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 84.843 nüfusa sahiptir. 1927’ ye kadar Erzurum’ a bağlı olan Bayburt, bu tarihte Gümüşhane’ye bağlı bir ilçe oldu. 21.06.1989 tarihinde Bayburt ilinin kurulmasıyla da ilin merkez ilçesi oldu.

Bayburt ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Bayburt Yol Tarifi

Bayburt’a Nasıl Gidilir?

Bayburt’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayburt’a gelebilirsiniz. Bayburt karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1126 km, Ankara’ya yaklaşık 790 km, İzmir’den ise yaklaşık 1372 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Bayburt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayburt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayburt İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Bayburt iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Bayburt ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bayburt İlçeleri

  • Aydıntepe
  • Demirözü