İçeriğe geç

Batman Yol Tarifi

Batman yol tarifi; yazımızda öncelikle Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman’a nasıl gidilir? Batman yol tarifi? Batman yol haritası? Batman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman İli Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip otuz beşinci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır. Batman ilinin Kuzeyinde Muş ve Bitlis, doğusunda ise Siirt, batısında Diyarbakır, Güneyinde ise Mardin illeri bulunmaktadır. Batman ili Karasal iklimine sahiptir. Batman ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Batman ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 557.593 nüfusa sahiptir.

Batman ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Batman Yol Tarifi

Batman’a Nasıl Gidilir? 

Batman’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Batman’a gelebilirsiniz. Batman karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1505 km, Ankara’ya yaklaşık 1054 km, İzmir’den ise yaklaşık 1557 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Batman Şehir Merkezinde yer alan Batman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Batman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Batman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Batman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.

Batman İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Batman iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Batman ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Batman İlçeleri

  • Beşiri
  • Gercüş
  • Hasankeyf
  • Kozluk
  • Sason